10 Ocak 2017 Salı

Blog Yazmanın Öğrencilere Faydaları

 Blog Yazmanın Öğrencilere Faydası Nelerdir ?

Bir öğrenci olarak yaklaşık iki aydır blog yazıyorum daha önce de blog yazmama rağmen arkamda bıraktığım bu iki aylık süreçte bir çok tecrübe edindim. Şu ana kadar öğrendiklerimi, tecrübe ettiklerimi sizlere aktarmak istiyorum.

Öncelikle ülkemizde öğrenci olmanın ne kadar zor olduğunu yine öğrenci arkadaşlarım bilecektir. Bu zorluklar altında bir de blog yazmanın sizleri daha da çok yoracağını düşünüyorsanız kısmi olarak yanılıyorsunuz demektir. Bizlerin yaptığı en büyük hata düzensiz ve disiplinsiz olmamızdır. Bu düzensiz hayatta okulda ve özel hayatımızda bizi çok yormakta ve yıpratmaktadır.

Okul okuyan arkadaşlar, okuldan gelir gelmez bilgisayara, telefona, tablete yapışıyor ve uzunca bir vaktini bu cihazlarla geçiriyor. Bu vakit içerisinde yapacağı ödevi, çalışacağı dersi aksatıyor ve hep son ana bırakıyor. Son zamanda yapılan işler de bizleri çok yoruyor.

Eğer blog yazmaya başlarsanız okuyuculara karşı bir sorumluluğunuzun olduğunu fark eder ve ister istemez bir düzene girerseniz. Telefonu ele alıp bıraktığınız vakitler belli olmaya başlar. Yazı yazacağınız saati ayarlarsınız. Blog yazmak sizi dakik ve düzenli bir insan haline getirir. Öğrencilerin Blog yazması çok faydalıdır.

Bu düzen hayatınızın her yerine yansımaya başlar. Örneğin düzenli ders çalışma ile alacağınız yüksek notlar hem sizi motive eder hem de ailenizi. İsteyeceğiniz bir hediyeyi çekinmeden size alırlar ve siz hoş tutarlar.

 Blog Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu yaşlarda hepimizin kanı kaynıyor. Bu heyecan yazacağınız yazılara da mutlaka yansıyacaktır. Size bu tavsiyem mümkün olduğunca yazılarınız da argo tabirlere yer vermemenizdir. Aradan uzun yıllar geçince dönüp yazdığınız ilk yazılara bakmak isteyeceksiniz. İşte yazınızda bu terimleri görünce emin olun yüzünüz kızaracaktır. En azından benim böyle oldu J.

Ayrıca her blog yazarı, yazdığı yazının daha fazla kişi tarafından okunmasını ve düşüncelerinin başka insanlara aktarılmasını ister. Yazınızın daha fazla kişi tarafından görülmesini istiyorsanız arama motorlarıyla aranızı mümkün olduğunca iyi tutmanız gerekiyor çünkü size potansiyel okuyucularınızı çoğunlukla Google, Yandex gibi dev arama motorları yönlendirecektir.
Bu firmalarda üst sıralar da çıkmak için bazı SEO tekniklerini bilmeniz gerekir. Blog yazarken bu taktikleri de öğrenmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

 Herkes Blog Yazabilir mi ?

Bu soru çok öznel bir sorudur ve kişiden kişiye göre değişir. Düşüncem yazı yazmayı ve düşünmeyi bilen herkes blog yazabilir. Kimisi biraz daha iyi yazar kimisi biraz daha kötü yazar orasını bilemem.

Blog yazarlığınız da başarılar dilerim.


Yazar Hakkında:

Merhaba Benim Adım Onur Kişisel Blog adresim de sizlere bu tarz özgün içerikler üretiyorum. Ayrıca Wordpress, SEO gibi konular hakkında yazıyorum. Tüm bunları yaparken eğlenceden ödün vermiyorum. Umarım bloğumu beğenirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder