27 Kasım 2016 Pazar

Blogunuz İçin Yeni Logo Oluşturmak


Yeni Logo Oluşturmak


Logonuzu hazırlamak zorunda mısınız? Belki de logonuza odaklanmanız gerekir. Bir blog logosunun olması, markanızı tanıtmaya çalıştığınızda ve içeriğinize daha fazla bakış açısı ve tepki elde etmeye çalışırken önem taşır.

Blog logonuzu geliştirmek için ne yapmalısınız? Markanız için sahip olduğunuz logoyu kullanıyor musunuz? Aşağıda, blogunuz için yeni bir logo oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken beş seçenek vardır:


Markanızla Tutarlı Olun

     Unutmayın, eğer bir iş sahibi olursanız yapmanız gereken en önemli şeylerden biri markanız için doğru olmaktır.Markalaştırmayı engelleyen veya insanları karıştıran bir logo istemiyorsunuz. Bu nedenle, markanız için iyi çalışan bir logonuz varsa, blogunuzda da logonuzu kullanın.

  Markanızın özelliklerini sürekli olarak bazı şekillerde hatırlatmanız son derece önemlidir. Bu yollardan birisi, bulunduğunuz tüm platformlarda markalaşmayı web üzerinden bütünleştirmektir. Ayrıca her ne pahasına olursa olsun karışıklığı önlemeniz gerekir. Blogunuzda web sitenizde ve YouTube kanalınızda olduğundan farklı bir logo varsa, insanlar sizin durumunuz olduğunu nasıl anlayacaktır?

Elbette bunun istisnaları olabilir. Blogunuzda biraz farklı olan ve logosuna ihtiyaç duyduğunuz belirli bir konunuz varsa, konuyla ilgilenen bir logo koyabilirsiniz.

Ancak, marka logonuzu başka yerlerde eklemek istersiniz; böylece insanlar şirketinizden olduğunu bilir.

Blogunuz için yeni bir logo oluşturmaya karar verirseniz, CoolText.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitelerinde ücretsiz oluşturduğunuz bir logo oluşturmanıza, indirmenize ve kullanmanıza izin veriyorlar.


grafik

Bir Grafik Programı Kullanın

    Yaratıcı hissediyor musun? Blogunuz için verdiyseniz, bunu yapmak için PhotoShop veya diğerleri gibi popüler bir grafik oluşturma programı kullanabilirsiniz. PhotoShop, blogunuza hızlı ve kolay bir şekilde logo ekleyebileceğiniz orijinal şekiller oluşturmanıza olanak tanır. Elini kolunu sıvaz deneyin ve neler bulduğunuzu görün.

 Bağımsız Bir Tasarımcı Bulunuz


    Yeni bir blog logosu almanın bir başka yolu, sadece  Fiverr.com gibi sitelere gitmek ve bağımsız bir tasarımcı tutmaktır. Bir  başlangıç ​​sanatçısından uzman profesyonel tasarımcılara kadar herkesten  yetenek bulacaksınız. Bu sitede bir tasarımcı tutmadan önce geri bildirimlerini  ve kayıtlarını kontrol etmeniz gerekiyor ancak çok ucuz ve blogunuz için hızlı  bir logo elde etmek için iyi bir yol.

Takipçilerine De Yap

Neden bir yarışma düzenleyip okuyucularınıza ve takipçilerinizden logo tasarımınızı yapmamalarını isteyin. Bu, blogunuz için hızlı bir logo elde etmek için hizmet ederken nişan seviyenizi artıracak eğlenceli ve ilginç bir PR dublörlüğü olabilir. Kazanan kişiye, tüm hakları satın alacak tasarımları için ödeme yapmayı teklif edebilirsiniz.

Başka bir fikir, zaman zaman logoları değiştirmek ve bu çaba için düzenli yarışmalar düzenlemek. Ancak yine de, çoklu logoları olan kişileri kafa karıştırmaya dikkat edin.Logo İndirin


Azınlık halinde çalışmanızla hazırlanmış önceden biçimlendirilmiş bir logo tasarımını indirmenize izin veren çok sayıda site var. Bu çevrimiçi hizmetleri ve araçları kullanarak blogunuz için yeni bir logo oluşturmak yalnızca birkaç dakikanızı alır. Dezavantajı bunun orijinal olmadığı ve diğerlerinin de aynı kullanabileceği olmasıdır.

Profesyonel Bir Logo Ekibi Kiralama

Birçok kez söylediğimiz gibi, profesyonel rotaya gitmek en iyisidir. Logo tasarımı markanızın benzersizliğini yansıtmalı ve blogunuzda veya web sitenizde olsanız, durduğunuz şeyi hatırlatmalıdır.
Markanızın ilgisini çeken bir logo oluştururken logonuzla tutarlı olmak, kimliğinizi web üzerinde tanıtmak için yapabileceğiniz en iyi şeydir.
Blogunuzla belirli bir kimliği olması Google ile olan duruşunuzu da geliştirir.
6 yorum:

 1. Güzel bir yazı... Herkes istifade edebilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Profösör özlettin kendini ya logo yapmak isteyenler için çok güzel kaynaklar verdim işine yarayacaktır umarım.

   Sil
 2. Çok teşekkürler tabii bunları ben asla beceremem ama becerebilirsem sayfamın bir köşesine Fener logosu yapıştırmayı deneyeceğim:))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer logo konusunda sıkıntı yaşarsan yardım olabilirim.

   Sil
 3. Teşekkürler Emre ,paylaşıyorum bilmek isteyenler faydalansın ,kolay gelsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Paylaşım yaptığın için asıl ben teşekkür ederim ablacığım :)

   Sil