1 Ekim 2016 Cumartesi

Girişimci Olmak

     Girişimci Nedir?

      


      Hepimizin aklında  bir projeler vardır illaki.İlerde böyle bir şey yapsam tutar mı?Bu düşündüğüm projeden fazla kar elde edebilir miyim diye düşünür? Tabi bunları sadece düşünce aşamasında bırakırsak çok şey kaybederiz.Sizlere şimdi Girişimci nedir? Girişimcinin özellikleri nelerdir? bu tür konulardan bahsetmek istiyorum.

       Girişimci iktisadi anlamda mal veya hizmet üretimi için üretim faktörlerinin bir araya getirilerek, ekonomik fırsatların yeni değerlere dönüştürüldüğü organizasyonun oluşturulmasıdır.Ve bundan büyük bir kar elde eden kişidir.

        İlerde hepimiz iş hayatına başlayacağız.Kimimiz kendi işini kurmak isteyecek kimimiz bir patronun altında risk olmadan alacağı maaşa bakarak sabit bir ücretle risksiz bir hayatı tercih edecek siz hangi hayatı tercih edeceksiniz peki? Korkak olmayıp iyi bir iş kuran girişimci mi yoksa sıradan bir çalışan gibi mi? Bunları diyorum ama maalesef bende de biraz korkaklık var kafamda belli başlı projeler var ama tutar mı tutmaz mı diye tereddüt yaşayanlar kervanına ben de giriyorum.Girişimci olmak için öncelikle korkak olmamak gerekir sanırım.Girişimci olabilmek için size verilen fırsatları kaçırmamanızı tavsiye ederim.Girişimci bir insan olabilmek için kişisel gelişiminize çok önem vermeniz gerekir aşağıda paylaşacağım yazıyı okumanızı tavsiye ederimhttp://www.emreyildirim.co/2016/06/kisisel-gelisim-gelistirme-yollari.html

     Daha önce ünlü birkaç iş adamının nasıl marka değerleri oluşturduğunu merak ediyorsanız alttaki yazıyı yine okumanızı tavsiye ederim.Bu insanlar bize ışık olabilir.Kimse milyoner doğmuyor.Fikriniz düşünceniz para ediyor bu dönem...

http://www.emreyildirim.co/2016/07/iyi-fikir.html

10 yorum:

 1. Ben oğlak burcuyum güya girişimci olurlar, güya çok hırslı olurlar hiçbiri yok bende. Hayal çok kurarım, şöyle yapayım, böyle edeyim derim ama asla girişimde bulunmam. Hamlet gibi sadece düşüncede kalıyorum:( Teşekkürler faydalı bilgilerdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın bücürük :) burçlara da inanma zaten bir gün dediklerini iki gün sonra aksini söyleyebiliyorlar :)

   Sil
 2. Ben girişimciliğin tamamen bir yetenek olduğunu düşünüyorum. Bu yeteneği olmayan birinin hadi ben girişimci olayım diye bir şeyler yapabilmesi çok zor. Öyle olmasa çok üst düzey şirketlerin tepe yöneticileri maaşla çalışmazlardı. Selamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Turgay abi sadece yetenekle sınırlandırmamalıyız bence girişimci olmak için insanlar kişisel özelliklerini geliştirebilir.Kendini geliştirirse,kendini tanırsa kendindeki ışığı görebilir benim düşüncem bu :)

   Sil
 3. Ülkede ekonomik istikrar olmadığı için risk almaktan da korkuyoruz.Garanti işimiz olsun diyerek sevmediğimiz işte yıllarımızı çürütüyoruz :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanların okuduktan sonra tek isteklerinin devlet memuru olmak istemeleri gibi dimi ablacığım.Risk yok ama sürekli aynı işleri yapmak insanı sıkmıyor mu :)

   Sil
 4. Bizde birer girişimci sayılırız nihayetinde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hasibe ne kadar girişimci sayılırız tartışılır.Yaptığımız işten kar ettiğimiz söylenemez bu sayfaları yazıyla doldurmak kolay aktif olarak uygulamaya dökemedikten sonra ne anlamı kalır:)

   Sil
 5. Girisimci olunmaz girişimci dogulur :) Sen girişimci dogmussun kardeşim. Kafandaki projeleri bence imkanin olduğunda uygulamalisin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kafamdaki projeleri gerçekleştirmek için erken diye düşünüyorum yanlış mı olur bilemeyeceğim :)

   Sil