22 Ekim 2016 Cumartesi

Android Wipe İşlemi Nedir?

                          Android Wipe İşlemi Nedir?


    

    Wipe işlemi yeni bir ROM yazılımı yüklemeden önce elinizdeki mevcut ROM dosyalarının kalıntılarını silebilmenizi sağlayan bir işlemdir. Yeni yazılım yüklemeden önce yapılabilen Wipe işlemi aynı zamanda yazılımınızı sıfırlamak ve yazılıma ait verileri silmek için de kullanılabilen bir işlemdir. Ancak bu işlemleri yaparak GOLD DATA veri kurtarma firması çok dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

   Wipe işlemi yaptığınız zaman ROM yazılımı tamamen silinmez. Wipe sadece sistem üzerinde yapılmış olan işlemlerin silinmesine yol açar. Bu işlemi bir nevi fabrika ayarlarına dönüş olarak da düşünebilirsiniz.

Wipe İşlemi Nasıl Yapılır?


     Wipe işlemini yapabilmek için Android işletim sisteminin Recovery bölümüne girmeniz gerekiyor. Bootlader kilitli olan Sony cihazlarda bu bölüme giremeyeceğiniz için ClockWork Mod Recovery seçeneği ile yeni bir boot dosyası flashladıktan sonra girebilirsiniz.

     HTC ve Samsung gibi markaların Android cihazlarında ise güç tuşu ve ses kısma tuşuna basarak cihaz menüsüne ve bu menüden Recovery kısmına girdiğiniz zaman Wipe işlemi yapılabilir. Wipe Data – Factory Reset seçeneğini işaretleyip uyguladıktan sonra Wipe Cashe işlemi yaptığınız zaman Wipe işleminiz tamamlanmış oluyor.

     Android cihazlarınızda yapacağınız işlemlerde sorun yaşayacak olursanız Android veri kurtarma konusunda detaylı bilgiler içeren https://www.goldverikurtarma.com/android-veri-kurtarma-nedir adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder