11 Eylül 2016 Pazar

Kurtlar Vadisi Nostalji

     Kurtlar Vadisi Güzel Sahneler...

  
    İlginç olacak belki nedense internette video izlerken birden önüme çıktı Kurtlar Vadisi.Kafam hemen eskilere gitti.Dizinin başlama saatine gitti.Sokakların Perşembe akşamları boş olmasına gitti.Bakkala giderdik bakkal televizyonunda pür dikkat herkes Kurtlar Vadisini izlerdi.Biz de nasıl bir bağımlılık yapmış bilinmez.Hiç sıkılmayacak gibiyim ne kadar izlersem izleyeyim.Hekimoğlu türküsünü arkadan çalıp insanın sokaklarda dolaşası geliyordu o zamanlar.Ama öyle sıradan olmaz.Paltolar giyilecek ve öyle çıkılacak sokaklara...


      
   Çocukluğumun en iyi dizisi diyebilirim.Eski havası kalmadı ki.Polat-Çakır ikilisi benim için bir efsaneydi.Dostluğun kardeşliğin ne olduğunu küçükken onlardan öğrendik.Dostuna kardeşine yanlışın yapılmaması gerektiğini onlardan öğrendik.Kötü yanları yok muydu illaki vardı ben izlemeye başladığımda 7 yaşımdaydım küçüklüğümden beri şiddet yanlısı birçok dizi izledim belki de beni kötü etkilemiş olabilir bu dizi bilemeyeceğim.

    
  Dizi daha sonraları biraz cıvıklaştı başrol diye bildiğimiz adamların tek tek ölüşü ve sadece Polat'ın kalması da diziye karşı bağlılığımı azalttı diyebilirim.Mafya olayından çok siyasi diplomasiye girmesi de biraz diziden kopmama neden oldu diyebilirim.Şimdi hep birlikte nostalji yapalım ve karışk bir videodan oluşmuş Kurtlar Vadisi dizisindeki sahneleri izleyelim16 yorum:

 1. A! Emre'ciğim ya senin son yazıların hiç panelime düşmemiş, panelimde en son yazın olarak çocuklara cinsel istismar yanında da 4 ay önce diyor ama bu ikisi aynı bloğun mu onda emre yıldırım official r işareti vardı. Ben pek anlamam ya teknik işlerden.

  Neyse konuya geleyim heyecanlı polisiye severim ama bu ikisini hiç izlemedim. Fakat çok tutulduğunu biliyorum:))hatta bir karakter ölünce cenaze töreni filan yapılmış duydum:)
  hayırlı bayramlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tekrar takipten çıkıp girseniz düzeliyor bu arada Çakırın ölümünden sonra cenaze töreni düzenlenmiştir seviyorum canım ülkemi

   Sil
 2. Bu diziyi hiç izlemedim ama sıkı takipçileri vardı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlememiş olmanıza hayret ediyorum Türkiye'nin yarısından çoğu izlerdi ya :)

   Sil
 3. Bizim evde epeyce bir seyredildi ama 2009 dan sonra izlenmedi dizi kendi ciddiyetinden ayrılıp farklılaşınca tadı kaçtı. Çakır karakterinin ölümünden sonra gazetelere tam sayfa ölüm ilanı verdi insanlar:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet abla ya tadı kaçtı o yıllardan sonra ben de bıraktım ana fikrinden çok uzaklaştı :)

   Sil
 4. Ne günlerdı ama degıl mı ? ;) Ben yayınlandığı zaman sneyretmemıstım her zamankı gıbı sonradan netten toplu olarka seyretmıstım. Kabul etmek lazım Turk dızı tarıhıne damgasını vurdu ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle abla mafya dizisidir diyorya keşke öyle kalsaydı da hep izlenseydi :)

   Sil
 5. Ben bu gün dahi izliyorum bu diziyi :) Eski havası yok tabi ki. Ama yine de bırakamıyorum. Tuhaf bir şekilde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şuan fazla bir havası yok gibi bana da öyle geliyor.İnsanlar alışkanlıktan izliyor artık :)

   Sil
 6. Sevdiğim bir tarz olmadığı için izlemiyorum ama yıllardır var, adamlar dizide yaşlandı resmen ⭐

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğrudur abla 12 13 yıl az değil ki hepsi o dizide olgunlaştı :)

   Sil
 7. Hala aynı demin ki, blog yedek nasıl alınır yazın yok hala o dediğim yazın görünüyor o zaman tavsiyene uyup takipten çıkıp, tekrar takibe alayım. Bakayım inşallah düzelir. Yazdım ki, birkaç saniye bile olsa takipten çıktığım için yanlış anlama. :)

  YanıtlaSil
 8. 1 kez bile izlemedim desem yalan olmaz. Ama perşembe akşamları ülkede hayat durduğunu kim farketmediki? :)

  YanıtlaSil