10 Ağustos 2016 Çarşamba

Google Trends Nedir?

Google Trends        Günümüzde herkes Google'dan araştırmalar yapıyor.Bu araştırmalarınızı Google tabiki de analiz ediyor.Google TrendsGoogle aramalarında kelime veya cümle sorgularının hangi coğrafyada, hangi dillerde ve ne sıklıkla arandığını istatistiksel bilgi olarak kullanıcılara sunan servistir.Diyelim ki bir haber siteniz var ve sitenize hit gelsin istiyorsunuz yapmanız gereken bugün Google Trends'e girip bugün en çok ne araştırılmış bugün hangi konu daha popüler bakıp ona göre iyi bir yol belirleyebilirsiniz.        Örneğin bakıyoruz konu başlıklarına en çok Real Madrid ve Sevilla maçının haberleri daha çok dikkat çekmiş ve en üst sırada o gece siz de bu konu hakkında hızlıca bir yazı çıkarabilirseniz bu hit dalgasından sizlerde faydalanabilirsiniz.Ya da bu aralar gündemimiz epey bir karışık gündem son dakika haberleri yaparak sitenizin hitini ikiye katlayabilirsiniz bu bizzat denenmiştir.

Google ile ilgili bir önceki yazım:  http://www.emreyildirim.co/2016/08/adsense-attribute-name-async-hatasi.html

Google Trends üzerinden kullanıcı girdiği herhangi bir kelimenin coğrafyalara ve tarihlere bağlı olarak kaç kez arandığının istatistiğini görebilmektedirler.
Bu sayede daha optimize web sayfaları ve daha optimize Google reklamları oluşturulabilmektedir.
        Burada Google ile ilgili yazıma  ara veriyorum bir sonraki bilgilendirici yazıda görüşmek üzere...


6 yorum:

 1. Google Trend ile ilk kez karşılaşıyorum, teşekkürler. Dediğiniz gibi popüler olan şeyler hakkında yazmak çok mantıklı olacak ve böylece ziyaretçi trafiği artacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir süre denemiştim arkadaşın sitesinde gerçekten çok işe yarıyor hiti arttırmak için bir numaralı yol :)

   Sil
 2. Bende böyle birşey arıyodum Google'nin varmış haberim yok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım yararlı olmuştur Oksijen tüpü :)

   Sil
 3. İlk defa duyuyorum bunu Emre. Teşekkürler, hemen bakacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bak bak gayet işine yarayacak abla :)

   Sil