21 Temmuz 2016 Perşembe

Yalnızlık

                 Elimizde Kalan Yalnızlık…


        yalnızlık
          “Yalnızlık zordur vesselam”diyerek başlıyorum sözlerime.Bugün bu konuda yazmak geldi içimden
Yalnızlık günümüzde  çok kişinin dert yandığı olguya dönüşmüş durumda.Çevremde kimi görsem “Yalnızım dostlarım yalnızım yalnız…” diye yakınmakta.Daha çok sosyal medyada gördüğüm bu durum bana  gerçekten garip gelmiyor değil.Örneğin birisi yalnızım diye bir durum güncellemesi yapıyor.On dakika geçmeden 300 beğeni geliyor.Madem bu şahıs yalnızdı,bunu beğenenler acaba kimler ?

       Evet konu ilgi çekmeye  başladığına göre biraz daha derine inebiliriz.Burada amacım sizleri gereksiz terimlere  boğmak değil.Siz  değerli takipçilerimi sıkmadan günümüzde bu kadar yalnızlıktan yakınanların asıl dertleri hakkında fikir sahibi olabilmek isterim.Uzatmadan başlayalım.

       Bazen çevrenizde yüzlerce kişi varken bile yalnızım dediğiniz olmuştur.Yalnızlığın özü kimsesizlikten de öte yanında olmasını istediğin kişinin bir söz yazarının da dediği gibi yalnızlığı şöyle tanımlayabiliriz:”Çevrendeki kuru kalabalık yalnızlıktan beterken,seni anlaması gereken insan bir  türlü yanında olmaz.

        Evet yanınızda belki onlarca kişi  olur ama gözleriniz hep o bir kişiyi arar.O eğer yoksa o kalabalıkta sizin için orada kimse yok demektir.Siz sadece onunla birlikte nefes bulur diğerleriyle değil…

     Tabi bunun farkında bile olmadan yaşayan kişilerse  bunlar,yalnızlık da paralel olarak daha fazla hissedilir.O yoksa kimse yoktur ,o varsa yok sözcüğü lügatta dahi bulamazsınız.
   
       

        Bu kişi sevgilisi olur dost olur,yavuklusu olur ,belki de sadece hiç  tereddüt etmeden sırtını yaslayabileceği bir taştır,arkadaştır.”arka taştır “ Her zaman hiç  şüphe duymadan sanır arkanda olduğunu biirsin iste bu kişiler yoksa kendini güvende hisstetmezsin.Onun yokluğunda kavrulursun.

       Minik bir hayal kurmaya varmışınız?Düşünün Harika bir  tatil köyündesiniz.Bir yanunuzda çeşitli içecekler öbür yanınızda istemediğiniz kadar çok yiyecek.Ortam mükemmel.Tek bir eksik.Yıllar yılı birlikte olduğunuz dostlunuz ya da 2 yıllık sevgiliniz veyahut da bilmem kaç yıllık hayat arkadaşınız.O kişilerin varlığı olmadan o güzel yerlerinde anlamı olmadığını yavaş yavaş  hissedeceksiniz.Damarlarınıza bir şeyler enjekte edilir gibi içten içten kemirecek sizi.O zaman ne diyoruz elimizde kalan sadece yalnızlık..
     

   hasret
    
    Bu küçük düşle birlikte bu yazıma son noktayı koyuyorum.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.Sağlıcakla,mutlulukla,gözlerinizin aradığı insanlarla kalın .Hoşçakalın…

13 yorum:

 1. buz un bir şarkısı vardı "yalnızlık çok acı, tam da sen ben olmuşken" der. hep aklıma o gelir. çok doğru bence. :) insan yalnızlığını birisiyle unuttuktan sonra hatırlıyor maalesef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle Büşra biriyle unuttuktan sonra hatırlıyor maalesef :)

   Sil
  2. Aynen öyle Büşra biriyle unuttuktan sonra hatırlıyor maalesef :)

   Sil
 2. Yaaaa olumsuz bir bilinç altı çapası bu :(.Yalnızlığın keyfini de çıkarın bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çıkarmaya çalışayım o zaman :)

   Sil
 3. Sanırım günümüzün en büyük sorunlarından biri bu kalabalıklar içinde yapayalnızız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç sorma Esma kalabalıklar içinde yalnızlık yaşıyor insan :)

   Sil
 4. Yalnızlık meydanı :) Benim içten yalnızlık kardeşim ruhum beni terkedip gittiği günden beri yalnızım.. :)

  YanıtlaSil
 5. Her zaman iyi değil be Uğur kardeşim bazen birliktelik beraberliğe ihtiyaç oluyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birlikten kuvvet doğar bazı zamanlar. Diğer zamanlar ise herkes kendi köşesinde.

   Sil
 6. Yalnızlık iyidir ya, gereksiz kalabalıktan iyidir en azından :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin görüşü farlı oluyor bu konuda :)

   Sil