26 Haziran 2016 Pazar

Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme

     

Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme

whatsapp sifreleme

         Arkadaşlar işlerden dolayı yazmaya ara verdim.Fırsat buldukça yazmaya çalışıyorum.Bugün sizlere herkesin günlük hayatta kullandığımız Whatsapp'ın güvenliğini nasıl arttıracağımız hakkında bilgi vereceğim.Bu yapacağımız güvenlik sayesinde mesajlarınızın, fotoğraflarınızın, videolarınızın, sesli mesajlarınızın, belgelerinizin ve aramalarınızın yanlış ellere düşmesi engellenmiş olur.Şimdi bu işlemi nasıl gerçekleştireceğimize bakalım:


 güvenlik kodu

Bir sohbetin uçtan uca şifrelenmiş olduğunu onaylamak için

 1. Sohbeti açın.
 2. Kişi bilgisi ekranını açmak için kişi ismine dokunun.
 3. QR kodunu ve 60 haneli numarayı görmek için Şifreleme'ye dokunun.
Eğer sohbet edeceğiniz kişiyle fiziksel olarak yan yanaysanız, biriniz diğerinin telefonundaki QR kodunu tarayabilir veya görsel olarak 60 haneli numarayı karşılaştırabilirsiniz. Eğer QR kodunu tararsanız, ve kod doğruysa, yeşil bir tik(onay) işareti belirecektir.
Bu yaptığımız işlem sayesinde artık yazılarımızı, mesajlarımızı,attığımız videoları,resimleri whatsapp bile göremeyecektir sadece mesajı attığınız kişi ve siz arasında kalacaktır.Yazıyı okuyup yorumladığınız için teşekkürler8 yorum:

 1. Yine de bu olay güven vermese bile herhalde insanların içini rahatlatıyor bu uygulamalar. :) Bilgi için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim valla öyle diyor whatsap yazılarınızı biz bile okuyamıyoruz bu güvenlik sayesinde :)

   Sil
 2. WhatsApp'ın bu uygulaması pek de inandırıcı gelmedi. Ama uçtan uca şifrelemenin ne olduğunu bilmiyordum, yazınız sayesinde öğrendim. Doğru ise faydalı bir hizmet.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. FBI ile ile bir ara tartışmaları vardı Apple'dan istedikleri gibi kişilerin özel bilgilerine ulaşmak istiyorlar :)

   Sil
 3. Bence çok iyi bi uygulama :)

  YanıtlaSil
 4. ben de merak etmiştim o güncelleme geldiğinde bu ne işe yarıyo be demiştim :d aslında faydalıymış baya, teşekkürler elinize sağlık :)

  YanıtlaSil