20 Mayıs 2016 Cuma

İngilizce Öğrenmek Çok Kolay

İngilizce Öğreniyorum

         Fazla bir şey söylemem gerekir mi bilmiyorum ama hepimizin bildiği gibi aynı zamanda hepimizin sorunu olmuştur İngilizce.İlkokul,ortaokul,lise hatta üniversitelerde İngilizce eğitimi alırız
Bu dil eğitimi yıllarca almamıza rağmen öğrenebildik mi tam anlamıyla tabiki hayır,bu lafım herkese değil tabiki illaki öğrenenlerde olmuştur .


           Burada sadece okulları suçlamak doğru olmaz.Bunun sorumlusu ne okullardır tam anlamıyla ne de öğretmenlerdir.Sorun olan aslında bizleriz öğrenmek istemeyen bir türlü kabullenemeyen bizleriz,Üşeniriz hemencik.Daha sonra bakarım mantığıyla yıllarca ertelemişizdir.Ne bilim bir matematiğe fiziğe çalışır gibi İngilizceyi ön plana atıp ilgilenmemizden dolayıdır belki de öğrenememiş olmamız.
            Neyse sizlere lafı fazla uzatmayacağım.Geçen Youtube' da gezerken şans eseri karşılaştığım bir video sayesinde  İngilizce öğrenmeye merak saldım.İngilizce Alt yazılı olması çok iyi bir şey kelimelerin İngilizce telaafuzuna bakma fırsatı da bulmuş oluyoruz .
            Kendimi değerlendirecek olursam yazılı metinleri az çok çevirecek İngilizceye sahibim fakat iş konuşmaya karşındakini anlamaya gelince biraz kendimi geri atıyorum.Sizde aşağıda paylaşacağım videodaki adama abone olarak İngilizce'nizi yavaş yavaş geliştirebilirsiniz.Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim sağlıcakla kalın....

4 yorum:

 1. merhaba. :) iade-i ziyarete geldim ve bu post dikkatimi çekti. :)
  ben üniversite öğrencisiyim aynı zamanda ve üniversitede bir hocam, bana aşağıya linkini bıraktığım sayfayı önerdi. ben de denedim ve yararını gördüm. isterseniz deneyebilirsiniz. :)

  https://www.youtube.com/channel/UC6O0aEg6VZfrHbtTF2miFeg

  sevgilerle. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de üniversite öğrencisiyim ihtiyacım olacaktır kesinlikle. Bir göz atalım:)

   Sil
 2. merhaba :)
  ben de bir bakayım, İngilizce'de pratikte pek iyi değilim,
  bilgi için teşekkürler :)

  YanıtlaSil