3 Mayıs 2016 Salı

Çocukların cinsel istismarı

                   Çocukların cinsel istismarı                Kişinin  kendisinden büyük bir kişi tarafından cinsel obje olarak kullanılmasına cinsel istismar ya da cinsel taciz diyoruz.Cinsel istismar her devirde sıklığı değişse de yaşanmaktadır.Artık toplumsal bir sorun hale geldiğini düşünenlerdenim.

Cinsel istismar son zamanlarda sık sık duymaya başladığımız olay haline gelmeye başladı.Ülkenin her yerinde çocuk tacizi,hayvan tacizi,karşı cinse taciz,hemcinsine taciz bunun örneklerini arttırabiliriz de ülkecek nereye gidiyoruz.İnsanlar çocuklarını okula  bile güvenli bir şekilde gönderemeyecek mi? Güzelim ülkemin her yerinde taciz olayları öğretmeni öğrencisine taciz etti,Babası üvey kızına tecavüz etti,Müdür öğrencisine sözlü tacizde bulundu gibi sık sık haberler görüyoruz her yerde gündemi mi değiştirmeye çalışıyorlar yoksa bunlar yaşanıyordu da medyaya mı yansımıyordu hiçbir şey anlamıyorum.

İnsanlık nereye gidiyor diye bir soru sormak istiyorum kendime ve okuyan kardeşlerime.Dünyanın sonu mu geliyor dersiniz? Bunları yapan bizim insanımız mı? Böyle kötü mü yetiştirildik biz? Ahlak terbiye irade sahibi olamayacak mıyız? 
 Buradan anne babalara sesleniyorum gerçekten de böyle bir tacize uğradığını çok hafif bir dille ima eden bir çocuk anne babası tarafından yanlış anlamak ya da yalan söylemekle suçlanabilir. Bu durum kimsenin kendisine inanmayacağı düşüncesiyle çocuğun tacizi gizli tutmasına neden olur.Lütfen çocuklarınızı  söylediklerine kulak asın birazcık aksi takdirde böyle bir olaya göz yummuş  olursunuz siz de bir o kadar suçu sayılırsınız. 

  Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

             Yorumlarınızı bekliyorum.

             Emeğe saygı...

Yazıyı yazarken yararlandığım kayna:http://www.gunlukkoseyazilari.com

Destek için:http://link.tl/CU8o

10 yorum:

 1. Çocuklarla iyi iletişim kurup dinlemek lazım hatta konuşturmak lazım sanki... çocuğum yok tecrübeli değilim ama öyle düşünüyorum ;)
  Maalesef nasıl üzülüyoruz, insanlık dışı... iyi yetiştirmek lazım çocukları ki böyle zihniyetler çıkmasın! kısırlaşsın...

  YanıtlaSil
 2. Aynen öyle Kore fenomeni çocuğumuz olmayabilir ama vicdanımız var yani akla uygun olmayan şeylerin olması ülkenin ne hale geldiğini de gösterir ya neyse yorumun için çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 3. Çocuklar kadar masum ve temiz başka neyimiz kaldı ki. Bari onları temiz ve masum tutmayı bilelim.

  YanıtlaSil
 4. Keşke yapabilsek masum tutabilsek dış çevreyle soyutlayabilsek :)

  YanıtlaSil
 5. Gerçekten toplum olarak içinde bulunduğumuz bunalımın göstergesi. Çok acı ve hassas bir olay. Olayın hassasiyeti bizi o kadar korkutuyor ki ya üstü kapatılıyor ya da yara her gecen gün daha da büyütülüyor.

  YanıtlaSil
 6. Üstü kapatılıyor daha çok büyüyor kısacası leydi bu aynı küçükken yerleri kirletirken annemiz görmesin diye kırıntıları halının altına koymak gibi :)

  YanıtlaSil
 7. Bir anne olarak duydugum haberlerden dehsete düstügüm bir konu. Büyük oglum 15 yasinda rahat rahat konusabiliyorum küçüklere de kimsenin kendilerine dokunmasinin normal bir durum olmadigini ve izin vermemelwri gerektigini yaslarina uygun bir sekilde anlatmaya çalisiyorum. Ayrica kaba da görünsem kimsenin çocugumu sevmesine ve sekerleme vermesine izin vermiyorum.

  YanıtlaSil
 8. Neslin iyi yetişmesi gerekir ki bunlar en az seviyeye insin zaten hiçbir zaman yaşanmama ihtimali yok gibi dünyada kötü insanlar her zamsn olacaktır :)

  YanıtlaSil
 9. Ya var ya üç konuda acıma duygumu tamamen bıraktım, 1)Çocuklara 2) Hayvanlara 3) Vatana yapılan kötülük ve ihanet. Üçü de asılsın, hele çocuğa, kediye, köpeğe eziyet edenler anında hiç sorgusuz, sualsiz gebertilsin. Yeminle aynen bu kadar gaddarım bunlara karşı.

  YanıtlaSil
 10. Haklısınız suç işleyen iki gün sonra çıkıyor sıkıntı olmuyor idam getirilmeli böylelerine :)

  YanıtlaSil